Leden 2010

Kočičí láska

26. ledna 2010 v 16:41 | ada.cat |  Kočičky vypráví
Kočky jsou prý falešné, říkají lidé kteří neznají kočičí povahu. Říkával to i můj páneček, než mě dovezl domů, dneska se na mě dívá a nevěří kolik lásky jsem mu už dokázala dát.

Můj pán sedává na svém oblíbeném místečku u stolu a luští křížovky. Nejdříve jsem nevěděla co to vlastně dělá, pak jsem na to přišla a od té doby přede mnou schovává tužku abych mu ji nebrala. Ale já mu křížovky nechám, s tužkou si jen chvíli hraju pacinkou a čekám až budu moct pánovi napovídat.
Když se pán kamkoliv přemístí, třeba i když jde na onu místnost, pochopitelně ho doprovázím, sedávám mu u nohou, na stole či na klíně a bavím ho svými kočičími historkami nebo předením.
Panička říká, že prý na pána hledím jako na svatej obrázek.A že prý jsem děsně ukecaná kočka, protože já si povídám i když si sama hraju

Nejraději ale mám když jde páneček spát. Má pelíšek ve výškách a tam se mi moc líbí, lehávám ráda na kraji abych měla přehled co se děje dole a pán má starost že mě schodí. Ale stále na mě dává pozor, třeba když mu usnu přímo na bříšku, tak se nechce ani otočit aby mě nebudil.

Skvělé houskové knedlíky alá Běla

26. ledna 2010 v 15:29 | ada.cat |  Kočičky vaří
Domácí kynuté knedlíky:
si 350 g polohrubé mouky
na lžičku droždí
asi 2,5 dc vlažného mléka
1 celé vajíčko
trochu soli
dva včerejší rohlíky nakrájené na kostičky.
Do mísy rozdobíme droždí, mírně posolíme a necháme stát, až se droždí rozteče.Přilijeme mléko, přidáme vejce-rozmícháme.Pak přidáme mouku a vypracujeme tak, až se na těstě dělají bubliny.Vmícháme rohlíky.Těsto posypeme lehce moukou, přikryjeme utěrkou a necháme kynout asi 40 minut.Na prkýnko si poprášíme moukou, těsto rozdělíme na dva díly, vytvarujeme šišky, mokrou rukou uhladíme a vložíme do vroucí vody,kterou jsme předem osolili.Vaříme 20-25 minut, v polovině otočíme.Vyjmeme, hned propícháme a necháme vypářit.Pak krájíme.

Kynutné knedlíky bez kynutí:
asi 350 g polohrubá mouky
sůl
1 vejce
půlka kostky droždí
asi 2,5 dc mléka nebo vody
2 včerejší rohlíky
Nejprve droždí rozdrobíme do lžíce vlažné vody a přidáme špetku cukru a mou.Když vzejde kvásek, zadeláme těsto, nakonec opět vmícháme krájené rohlíky.Hned uděláme dvě šišky a vaříme 30 minut v osolené vroucí vodě.Po vyjmutí můžeme hned krájet.
Knedlíky bez kvasnic s práškem do pečiva:
350 g polohrubé mouky
sůl
2 žloutky a jeden bílek
asi 2 dc vody nebo mléka
rovná káv.lžička prášku do pečiva
2 krájené rohlíky
lžička oleje.
Nejprve smíchat prášek s moukou, pak přidat vše ostatní vymíchat-rohlíky-30 minut ve vroucí vodě.
!!těsto musí být vždy tak tuhé,aby šel tvarovat knedlík, ale víc ne!Tvarujeme mokrýma rukama.

Věnečky z odpalovaného těsta

25. ledna 2010 v 17:09 | ada.cat |  Kočičky pečou
Do 1/4 litru vody rozpustíme 10 dkg másla,
přidáme špetku soli
metlou vešleháme 20dkg polohrubé mouky
a mícháme do hladka
Necháme zchladnout a do ještě vlažného těsta vmícháme elektrickým šlehačem po jednom 4-5 vajec
Těsto musí být měkké a lesklé
Sáčkem s větší špičkou nastříkám na vymazaný plech už nevysypávám moukou jen potřu lehce mašlovačkou, kolečka (kousek od sebe - nabydou) a upeču do lehce zlatova, teplotu nechávám na každém z Vás, každý máme jinou troubu. Já mám maličkou elektrickou peču na 200st.
Dělám věnečky menší než v obchodě a z tohoto receptu je cca 45 kousků.

Krém dělám od oka z másla cukru a pudinku

Pomáháme v kuchyni

25. ledna 2010 v 17:08 | ada.cat |  Kočičky vaří
Znáte pohádku jak pejsek a kočička pekli dort? Tak takhle to u nás není. Já a Blondi se poctivě pleteme paničce pod nohama, hlídáme co jí upadne, ale pokaždé něco dobrého dostaneme.
Protože má naše panička malinkatou kuchyňku, občas nás i okřikne. Poté se na chvíli o metr vzdálíme a pomalým plížením vpřed nás má obě za chvíli za zadkem.
Tak tedy vítejte u nás v kuchyni