Pavlův chleba z ošatky

9. ledna 2012 v 15:21 | amalinka11 |  Kočičky pečou
"Pavlův chleba z ošatky" - prostě bomba!!!
SUROVINY
350ml vlažné vody a v ní už zamíchaná 1 polévková lžíce jablečného octa, 3 plné polévkové lžíce chlebového kvásku, 1 polévková lžíce olivového oleje (může být i normální), 1 polévková lžíce sádla (mám takové měkké, takže nerozehřívám a prostě ho jen naberu na lžíci a hodím do vody), 300g hladké mouky, 200g pšeničné chlebové mouky, 100g žitné chlebové mouky, 2 čajové lžičky sušeného droždí, 2 čajové lžičky cukru, 2 čajové lžičky soli, 2 čajové lžičky kmínu
POSTUP PŘÍPRAVY
Ošatka se dá koupit ZDE V PEKAŘSKÉM RÁJI . Koupila jsem si na 1kg chleba oválnou a vyšla mě i s poštovným na 298kč.
Suroviny dáme do formy v tomto pořadí a zapneme program č.6 - těsto (je to program jako na těsto na buchty, prostě jen umíchat a nakynout). Recept jsem upravila tak, že by jste nemuseli vůbec přidávat žádnou mouku a mělo by při hnětení dělat krásnou nelepivou kuličku, pokud se vám přesto bude zdát lepivé, tak přidejte jednu zarovnanou lžíci hladké mouky.
Když je těsto hotové, tak ho vyklopíme na pomoučený vál, pomoučíme vršek těsta, podebereme a hladkou stranou dolů vložíme do ošatky. Někdo těsto ještě propracuje, já to ale nedělám. Ošatku vysypeme celkem dost hladkou moukou (teď už používám hladkou kukuřičnou mouku, se kterou to jde krásně vyklopit...kupuji ve zdravé výživě), obzvlášť, když těsto do ní dáváte poprvé, to není mouka zalezlá ještě v těch spárách a mě se stalo při překlápění, že se mi těsto roztrhlo a vršek zůstal přilepený k ošatce. Vršek těsta poplácáme a lehce dotlačíme do stran ošatky. Pokud máte kilovou ošatku jako já, tak to vychází, že těsto je skoro zároveň s krajem ošatky (asi 1,5cm pod okrajem). Doporučuji ale koupit spíš ošatku na 1,2kg chleba, teď už bych do ní šla taky, ale jestli máte kilovou, tak je to taky v pohodě. Těsto přikryjeme utěrkou a takto necháme kynout hodinku. Těsto vykyne nad ošatku (viz. foto) a po zmáčknutí prstem by se mělo jen zlehka vracet...tak poznáte, že je nakynuté akorát, ale za tu hodinku bude určitě. Poté na ošatku lehce přiklopím plech vyložený pečícím papírem, držím plech i ošatku a pomalu to otočím tak, že ošatka teď leží na plechu na pečícím papíru. Pomalinku ošatku sundávám (opravdu opatrně, aby se mi těsto neroztrhlo) a pak plech okamžitě dám do předehřáté trouby na 180°C a peču 40 minut. Během prvních deseti minut chleba v troubě ještě krásně nakyne a udělám pěkný tvar. Po čtyřiceti minutách z chleba štětečkem ometu dolů mouku a potřu chleba vlažnou vodou. Troubu stáhnu na 160°C, zapnu horkovzduch a peču 5 minut. Po pěti minutách chleba opět potřu vlažnou vodou a takto opakuji ještě jednou. Takže na 160°C peču celkem 15 minut se zapnutým horkým vzduchem. Po vytažení chleba z trouby ho hned zabalím do utěrky (neprat v aviváži) a takto nechám na kovové mřížce vychladnout. A je hotovo.
Poznámka k pečení: Teď jsem to už vychytala, aby chlebík byl krásně křupavý, tak peču 10 minut na 250°C, poté stáhnu troubu na 180°C a peču 30 minut, pak stáhnu troubu na 160°C a peču se zapnutým horkým vzduchem 10 minut, pak ho jednou potřu vlažnou vodou a ještě dopeču se zapnutým horkým vzduchem 5 minutek. Po upečení chleba ihned zabalím do utěrky a dám na mřížku vychladnout. Takhle je naprosto bombový!!!
Nelekejte se, že to při pečení trochu smrdí, to se jen připaluje ta ometená mouka, ale chleba ne, ten je ok.
Vypadá to těžké, ale není. Je možné, že se Vám to napoprvé nepovede jako mě, ale rozhodně nevěšte hlavu, to vychytáte jako já. ;-)
POZNÁMKA: Zbylou mouku v ošatce po vyklopení těsta nechávám. Je už pěkně vlezlá i do těch spár a příště už jen moukou vysypu trochu, ne tolik jako poprvé a ošatka jde pěkně sundat z těsta.
DOBROU CHUŤ A PEČENÍ ZDAR!!!


"Chlebový kvásek" - základ pro vychytaný chleba!!!
SUROVINY
žitná chlebová mouka, vlažná voda
POSTUP PŘÍPRAVY
Tento kvásek se přidává do těsta na chleba a takto udělaný chleba, pečený v troubě je ten nejlepší, který jsem dosud dělala. Recept na "Pavlův chleba s kváskem" najdete ZDE.
Na přípravu kvásku je potřeba tři dny čas...
1. den: do vyšší (hotový kvásek zvětší svůj objem) misky nebo sklenice dáme 4 polévkové lžíce žitné chlebové mouky a zalijeme ji 100ml vlažné vody. Důkladně promícháme, aby nebyly hrudky, přikryjeme utěrkou a takto necháme na teplém místě 24 hodin kvasit.
2. den: do kvásku přidáme 2 polévkové lžíce žitné chlebové mouky a asi 50ml vlažné vody (nebo tolik, aby to mělo hustotu jako taková kaše)...opět přikryjeme utěrkou a necháme 24 hodin kvasit na teplém místě
3. den: kvásek je hotový a můžeme ho použít do těsta na chleba...do těsta na chleba odebereme 3 polévkové lžíce kvásku a zbytek kvásku dáme do malé misky, přikryjeme víčkem (do víčka uděláme díry, aby vzduch mohl ven) a takto uchováme v lednici...uchováváme to tak proto, protože když třeba za tři dny budeme chtít udělat opět tento chleba, tak do kvásku už jen přidáme 4 polévkové lžíce žitné chlebové mouky a vodu dle potřeby (asi 50-60ml, aby byla opět taková kašička), dáme tak na 3-4 hodinky nebo přes noc nakvasit na teplé místo a nemusíme opět čekat tři dny než se nám udělá kvásek, tímto způsobem je za tři hodinky opět hotový. A takto to točíme dokolečka...no, snad mě chápete, pokud něco nebude jasné, napište mi, moc ráda to víc polopaticky popíšu. ;-)
Můj brácha, který žije v Brně si z takto připraveného kvásku vaří pravé krkonošské kyselo. A pokud nejste z Krkonoš, kde se dá běžně kvásek koupit a chcete kyselo uvařit, tak teď už není problém...i já ho zkusím z tohoto kvásku uvařit a dodám recept...jen jak bude čas. ;-)
Tak hurá na bezva domácí chleba!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama